Strona główna C Małgorzata Czudak

czudak-malgorzata

Wydział Tkaniny i Ubioru
Małgorzata Czudak

Projektantka, pasjonatka mody i designu. Obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Ubioru (240) na łódzkiej ASP. Wśród jej studentów (dyplomantów) znajdują się osoby kreujące polską scenę mody, m.in. – Michał Szulc, Julia Kornacka (kostiumograf), Łukasz Jemioł, Karolina Stejuk I Agnieszka Dębecka (Cock’n’bullstory), Katarzyna Pokszan (NFB), Jacek Kłosiński (Hyakinth), Piotr Drzał, Dominika Naziębły, Monika Błażusiak, Domi Grzybek, Joanna Startek oraz absolwenci pracujący w firmach odzieżowych – LPP, TOP SECRET, SOLAR. Od 1996 wspóltworzyła studio projektowe MMC Design, w ramach którego realizowano projekty dla firm odzieżowych (mi.in. Quiosque, Reserved ) oraz tworzono autorskie kolekcje. Grupa otrzymała wiele nagród i wyróżnień, tytuł Projektant Roku 1999 oraz tytuł Doskonałość Mody Twojego Stylu 2011, kolekcje MMC były prezentowane podczas autorskich pokazów, w Polsce I zagranicą (Kopenhaga, Haga, Austria) oraz na Fashion Week Poland Fashion Philosophy od pierwszej edycji, w 2009r. zostali zaproszeni na Moscow Fashion Week. Samodzielnie współpracuje z firmami odzieżowymi, instytutami, showroomem Pomada (Warszawa). Prowadzi seminaria, wykłady, publikuje teksty o modzie, tendencjach. Przygotowuje niekomercyjne projekty, np.na Festiwal Designu w Łodzi. Jest autorką designerskiego przewodnika “MC LODZ-subiektywny przewodnik po Łodzi”. Od 2011 tworzy pod własnym nazwiskiem. Jest minimalistą, której bliskie jest hasło " Less is more", preferuje funkcjonalność, świadome projektowanie, ceni wysoką jakość, lubi nowe tworzywa.Każda prezentacja jest wydarzeniem łączącym modę, design, life style, na którym spotykają się osoby z branży:

• czerwiec 2012 – Soho Factory – kolekcja QUASI NERO,
  • luty 2012 - MC BRUNCH - kolekcja GREYSH,
  • październik 2012 – kolekcja SOLD.

Jej projekty pokazywane są na łamach magazynów o modzie - TWÓJ STYL, ELLE, FASHION MAGAZINE, EKXLUSIV, a także na blogach.

Małgorzata Czudak Małgorzata Czudak   Małgorzata Czudak