Strona główna J Michał Jankowski

Michał Jankowski

Urodzony w 1985 r.

Twórca multimedialny.

Absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, specjalność animacja i efekty specjalne. Wykładowca w Pracowni Filmu Animowanego i Pracowni Animacji Lalkowej na Wydziale Sztuk Wizualnych. Prowadzi również zajęcia z montażu filmowego i fotografii.

Realizuje filmy animowane, fabularne, dokumentalne oraz reklamowe.

Działa jako twórca video, w ramach grupy Videopunkt.

Współpracuje z największymi scenami teatralnymi w Polsce jako twórca wizualizacji teatralnych (Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Wybrzeże, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Wielki w Łodzi), z wybitnymi polskimi reżyserami (Paweł Miśkiewicz, Mariusz Treliński, Jan Englert) oraz twórcami teatralnymi młodego pokolenia: Antoniną Grzegorzewską, Cezarym Iberem, Kubą Kowalskim i izraelską reżyserką Lilach Dekel-Avneri.

Jest autorem dokumentu „Mimo wszystko Kilimandżaro” o wyprawie niepełnosprawnych podopiecznych fundacji Anny Dymnej na najwyższy szczyt Afryki.

W swoich pracach łączy sztukę film i sztukę wideo z animacją i postprodukcją komputerową.

Michał Jankowski Michał Jankowski Michał Jankowski