Strona główna K Marcin Kostaciński

marcin kostacinski portret

Wydział Grafiki i Malarstwa
Marcin Kostaciński

Urodziłem się w 1970 roku w Łodzi. Studiowałem na Wydziale Grafiki i Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1988-1993, gdzie obroniłem dyplom w Pracowni Projektowania Plakatu profesora Bogusława Balickiego. Od 2009 roku pracuję jako wykładowca w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w Katedrze Projektowania Graficznego. Od 2010 roku prowadzę też zajęcia na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, a od 2012 roku na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Zajmuję się projektowaniem graficznym - przede wszystkim do nowych mediów, projektowaniem znaku i identyfikacji graficznej. Jestem autorem kilkudziesięciu dużych projektów funkcjonalnych i graficznych wdrożonych przez komercyjne instytucje z sektora bankowości i finansów, telekomunikacji i FMCG w Polsce. Realizuję również własne projekty fotograficzne.

Wystawy:

Światło widziane / światło ukryte; Piotr Dębiński, Marcin Kostacinski, Art Aferra, Zduńska Wola (2013)
Zamknij oczy; Piotr Dębiński, Marcin Kostaciński, Tymoteusz Lekler, BWA Skierniewice (2013)
3 przestrzenie; Piotr Dębiński, Marcin Kostaciński, Tymoteusz Lekler, wystawa fotografii, WSP Lutnia w Łodzi (2013)
Typo Łódź; Wystawa plakatu. University Business Park GTC SA w Łodzi (2012),
KPG 2012; Wystawa Pedagogów i Studentów Katedry Projektowania Graficznego ASP w Łodzi; OFF Piotrkowska (2012),
Wystawa plakatu asystentów KPG; WSP Lutnia w Łodzi (2012),
Wystawa pedagogów Katedry Projektowania Graficznego; Galeria Kobro, ASP w Łodzi (2012),
Plakate aus Lodz; listopad/grudzień 2009; Wystawa plakatu pedagogów Katedry Projektowania Graficznego z ASP w Łodzi; Galerie FB2, Fachhochschule, Dortmund,
Plakaty; październik/listopad 2009; Wystawa plakatu pedagogów Katedry Projektowania Graficznego łódzkiej ASP; Galeria Nova Sin, Ostrava-Poruba.

www.kostacinski.com

Marcin Kostaciński Marcin Kostaciński Marcin Kostaciński