Strona główna Pracownia Kompozycji...
Pracownia Kompozycji Intermedialnej
Wydział: Sztuk Wizualnych
Prowadzący: prof. dr hab. Grzegorz Sztabiński,
 Przedmioty:  Kompozycja inermedialna
Typ studiów:
  • stacjonarne studia II stopnia
Pracownia czynna:
  • czwartek (17.45 – 20.00)
Nr sali:
  • 215 (budynek przy ul. Franciszkańskiej 76/78)

Charakterystyka:

Początkowo pracownia kształciła studentów II roku I stopnia w zakresie kompozycji przestrzennej. Częściowa zmiana jej profilu nastąpiła po utworzeniu na Wydziale Sztuk Wizualnych specjalizacji Intermedia. Obecnie realizowany jest w niej program polegający na wykorzystaniu dowolnych mediów (zarówno bardziej tradycyjnych, jak kolaż, fotomontaż, przedmioty znalezione, jak elektronicznych) w wybranych przez studentów polączeniach w celu uzyskania określonych wartości znaczeniowych. W każdym semestrze studenci realizują po dwa ćwiczenia. W pierwszym dotyczą one tego, co bliskie i obce. W drugim podejmują próbę wyrażenia idei materialności i niematerialności (duchowości). W czasie nauczania istotną rolę pełnią prelekcje teoretyczne i rozmowy ze studentami dotyczące zarówno strony ideowej realizowanych tematów (ujmowanej na tle sytuacji sztuki współczesnej) jak formalno-technicznej.

Zajęcia z kompozycji intermedialnej są zsynchronizowane z odbywającymi się równolegle 9jako oddzielny przedmiot) wykładami na temat tendencji intermedialnych w sztuce nowoczesnej.

Krzysztof Grabarczyk Barbara Krajewska Barbara Pełka
Karolina Socha Katarzyna Olejniczak Anna Leśniak
Alicja Grabarczyk Karolina Żyniewicz Paulina Korwin Kochanowska
Jakub Romanowicz Maciej Bohdanowicz Maria Skrzypińska