Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Sukcesy Pedagodzy Sukces dr. Jarosław...

portret Lewera

Sukces dr. Jarosława Lewery
 

Miło nam poinformować, że dr Jarosław Lewera, adiunkt w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja Sadowskiego, otrzymał wyróżnienie honorowe w II Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, zorganizowanym przez bydgoski oddział ZPAP. Docenioną pracą jest obraz zatytułowany „Przejście”, wykonany w technice olejnej (100 × 150 cm).
Sukces jest tym większy, że do artystycznej rywalizacji w tegorocznej edycji konkursu stanęło aż 408 malarzy z całego kraju, którzy zaprezentowali około 1050 obrazów. Podczas dwuetapowych kwalifikacji komisja jurorska pod przewodnictwem prof. Jarosława Modzelewskiego, w której skład wchodziły: Ewa Beata Białecka, prof. Aleksandra Simińska i dr Edyta Sobieraj, wyłoniła grupę 67 finalistów.

***

Zaskakuje mnie, jak bardzo oczarował jury magik hiperrealizmu Jarosław Lewera ze swoim „Przejściem”. Najpierw zachwyca, bo i jak żywe, i barwne, i jakość tak glamour w bogactwie koloru. Potem niepokoi, bo dojrzały artysta, a idzie krok w krok za swym mistrzem Andrzejem Sadowskim… A potem znów zachwyca – pełnej wody, „smaczny” hiperrealizm, umiejętne „umknięcie” od czerni w kolor, brawura barwnego malowania powierzchni błyszczących i srebrzystych, widoczna tylko z bliska malarska swoboda plamy – długo można by wymieniać te cechy – mówi Ewa Urbańska, ceniony historyk i krytyk sztuki.

***

 

Ekspozycja pokonkursowa w Galerii Miejskiej BWA Bydgoszcz (ul. Gdańska 20) będzie czynna do 14 sierpnia 2016 r.

Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Wyczółkowskiego na Facebooku

Fotograficzna relacja z wręczenia nagródJarosław Lewera Jarosław Lewera Jarosław Lewera
Jarosław Lewera plakat Bydgoszcz Przejście,  100x150,olej na płótnie,2015, Jarosław Lewera