Strona główna Studenci Koła naukowe Koło naukowe KOŁOd...
Koło naukowe KOŁOdoKWADRATU

LOGO KOLA

Koło naukowe KOŁOdoKWADRATU działające przy Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi od października 2016 roku działa w nowej odsłonie. Tworzą je studentki drugiego roku architektury wnętrz (2017). Siedzibą koła jest Katedra Architektury Wnętrz znajdująca się w budynku głównym uczelni przy ul. Wojska Polskiego 121 w Łodzi.

Władze Koła:

• opiekun – mgr Katarzyna Lewoc
  • prezes – mgr Dominika Rytter
  • wiceprezes – Wiktoria Zdyb

W 2017 roku Koło postawiło sobie za cel zorganizowanie I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "odBUDOWA2017", która odbędzie się 6 października 2017 r. w Auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego 121.

Celem tego wydarzenia jest:

• promocja miasta Łodzi starającego się o organizację małego Expo 2022 poświęconego rewitalizacji,
  • rozwój współpracy między instytucjami oraz kołami naukowymi w Łodzi i w Polsce,
  • stworzenie możliwości wymiany doświadczeń z zakresu rewitalizacji między przedstawicielami naukowego środowiska akademickiego w Polsce.

W ramach wydarzenia „odBUDOWA2017” zaplanowane zostały dwa bloki warsztatów:

• 20 maja 2017 r. – warsztaty "Dzieci a miasto", w których udział wzięły dzieci ze stowarzyszenia „Społecznie Zaangażowani”.
  • 3 czerwca 2017 r. – warsztaty interdyscyplinarne "Żywa ulica" dla studentów łódzkich uczelni.

Efekty pracy dzieci oraz studentów będzie można zobaczyć na wystawie towarzyszącej konferencji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji 6 października 2017 r.

Zachęcamy także do śledzenia pracy koła na profilu Facebook.

kołodokwadratu 3 m