Strona główna Sukcesy Absolwenci Sukces Martyny Cierp...
portret

Sukces Martyny Cierpisz

Martyna Cierpisz, absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, która swój dyplom przygotowała w Pracowni Scenografii i Kostiumu prowadzonej przez dr hab. Ewę Bloom Kwiatkowską, została wyróżniona w tegorocznym konkursie o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala. Nagrodzona praca to etiuda scenograficzna, inspirowana opowiadaniami Brunona Schulza, zatytułowana “W labiryncie sklepów cynamonowych”.

Konkursowi towarzyszy wystawa w Muzeum Śląskim w Katowicach. W tegorocznej edycji konkursu i wystawy znalazły się jeszcze dwie prace magisterskie zrealizowane na Wydziale Sztuk Wizualnych pod kierunkiem dr hab. Ewy Bloom Kwiatkowskiej

• “Schematyczne budowanie wizerunków kobiet w oparciu o konstruktywizm rosyjskiej awangardy” Monika Laskowska
  • “TAŃCZ, TAŃCZ, TAŃCZ inscenizacja performatywna na podstawie prozy Haruki Murakami’ego” Julia Kosmynka.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

***

Konkurs i towarzysząca mu wystawa są spotkaniem młodych scenografów i ich mistrzów, a jego celami są wymiana poglądów i dyskusja o współczesnym kształcie polskiej plastyki scenicznej i filmowej. Wystawa „Wymiary scenografii” prezentuje prace artystów, którzy zgłosili swój udział w konkursie i zakwalifikowali się do udziału w prezentacji konkursowej. Na ekspozycję składa się ponad czterdzieści prac dyplomowych studentów uczelni artystycznych kształcących scenografów i kostiumografów. Stanowią one materiał porównawczy nie tylko dla pedagogów i ich uczniów, ale także dla widzów. Wydarzenie promuje młodych twórców, którzy mają wyjątkową możliwość przedstawienia swoich realizacji w ramach działań Centrum Scenografii Polskiej, jedynego ośrodka tego typu w Polsce. Wystawę konkursową „Wymiary Scenografii 2017” można oglądać w Muzeum Śląskim do 29 września 2017 r.