Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Ogłoszenia Konkursy Art Majster
Art Majster

minimajArtyści! Rzemieślnicy! Majsterkowicze!

Najwyższy czas stanąć w szranki na polu kreatywności. Dajemy Wam możliwość udziału w niecodziennym konkursie na projekt przedmiotu lub obiektu artystyczno-użytkowego. Zapraszamy zarówno twórców indywidualnych, jak i zespoły artystów.


Oczekujemy projektów instalacji, realizacji typu site-specific, przedmiotów użytkowych lub czysto artystycznych, które będą możliwe do realizacji z wykorzystaniem materiałów i narzędzi dostępnych w typowym markecie budowlanym.

Działanie odbywa się w ramach projektu Sztuka na Giełdzie. Jest to coroczna akcja artystyczna, składająca się z kilkunastu interwencji twórczych, odbywających się w przestrzeniach handlowych Lublina. Miejsca z pozoru niekojarzone ze sztuką stają się na jeden dzień polem działań artystów. Powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często niespodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru. Wierzymy, że takie zderzenie może być interesujące i inspirujące dla obu stron. Tematyka realizowanych prac często porusza aktualne problemy społeczne i je interpretuje. Chociaż zazwyczaj są to trudne kwestie, to jednak warte uwagi ze względu na swój krytyczny i twórczy charakter.

W tegorocznej odsłonie konkursu działanie będzie realizowanie na terenie jednego z lubelskich marketów budowlanych. Konkurs składa się z dwóch etapów:

Pierwszy – kwalifikacyjny – polega na przedstawieniu koncepcji przedmiotu użytkowego bądź obiektu artystycznego możliwego do realizacji za pomocą materiałów i narzędzi dostępnych w markecie budowlanym. Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wybierze projekty, które staną w szranki o nagrodę główną – 5000 zł.

Drugi – twórcy indywidualni lub zespoły artystów / rzemieślników, korzystając z dostępnych tam narzędzi i materiałów, stworzą przedmiot wytypowany do udziału w finale konkursu. Suma nagród głównych (pierwsze, drugie i trzecie miejsce) to 10.000 zł. Komisja konkursowa ma możliwość przyznania także dwóch nagród pocieszenia (po 500 zł każda)

Prosimy o przesyłanie projektów i opisów koncepcji na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (dopiskiem: ART MAJSTER) do 31 lipca 2018 roku. Zgłaszający może zaproponować jeden lub kilka pomysłów.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub dzwoniąc na numer telefonu: 81 466-61-22.

Pozostałe informacje o konkursie dostępne są na stronie: http://rewiry.lublin.pl/#tag=aktualno%u015Bci&ver=2013

plakat