Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Sukcesy Pedagodzy Sukces Jarosława Bo...

portret

Sukces Jarosława Borka

Serdecznie gratulujemy Panu Jarosławowi Borkowi, którego rzeźba stanie w Chengdu w Chinach i będzie reprezentowała Łódź – jedno z miast partnerskich Chengdu. Rzeźba zostanie odsłonięta podczas 2018 Chengdu International Sister Cities Sculptures Creation and Exhibition.


***

Chengdu to miasto w środkowych Chinach, główny ośrodek administracyjny prowincji Syczuan. Jest jednym z trzech najbardziej popularnych miast zachodnich Chin obok Chongqing i Xi'an. Według najświeższych danych zespół metropolitarny zamieszkuje blisko 16 mln osób. Populacja nieustannie wzrasta bowiem w 1999 roku zespół miejski liczył 10 222 643 mieszkańców. Chengu to ośrodek gospodarczy i kulturalno-naukowy. Rozwinął się tam szczególnie przemysł wysokich technologii, elektroniczny, maszynowy, chemiczny, drzewny, mineralny, lekki, spożywczy i metalurgiczny. Jest ponadto ośrodkiem produkcyjno - rolniczym. Ze względu na swoje położenie miasto jest nazywane Niebiańska Krainą lub Ziemią Obfitości. Ponad 260 firm z listy Fortune 500 (coroczny ranking 500 największych amerykańskich przedsiębiorstw) ulokowało swoje oddziały właśnie w Chengdu.

W 2013 roku, po ponad dwuletnich przygotowaniach, zostały uruchomione regularne ekspresowe przewozy kolejowe cargo z południowo-zachodnich Chin do Łodzi. Dzięki temu miasto Łódź stało się rozpoznawalnym ośrodkiem na arenie południowo-zachodnich Chin, który może uczestniczyć w rozwoju gospodarczym kraju i Unii Europejskiej.


plakat

plakat2

 


 001