Strona główna Sukcesy Studenci Sukces Adriana Krupy
minikrupa

Sukces Adriana Krupy

Serdecznie gratulujemy Adrianowi Krupie zdobycia Złotej Nitki 2018! Student drugiego roku studiów magisterskich projektowania ubioru na Wydziale Tkaniny i Ubioru w łódzkiej ASP zdobył główną nagrodę – statuetkę oraz 30 tys. zł – za kolekcję Fetish. Oprócz statuetki i nagrody finansowej Krupa otrzymał także nagrodę specjalną przyznaną przez firmę Monnari, oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji w finale międzynarodowego konkursu Łódź Young Fashion Award 2018.

Zwycięską kolekcję wybrało jury konkursu w składzie: Małgorzata Czudak, Duet Paprocki & Brzozowski, Mariusz Przybylski, Agata Wojtkiewicz, Marcin Świderek, Lidia Kalita, Ewa Kowalewska-Konrat (Harel), Agata Piasecka i Krzysztof Piątkowski. Krupa w finałowej rozgrywce pokonał 14 innych młodych twórców z całej Polski. 19 października 2018 w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, nagrodę wręczył przewodniczący Jury Złotej Nitki, Mariusz Przybylski.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Złotej Nitki była „Harmonia” i choć najważniejszym kryterium konkursowym była użyteczność kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”, jury brało pod uwagę także świeże spojrzenie na światowe trendy i odwagę w prezentowaniu własnego stylu.

Konkurs Złota Nitka skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – polskich artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1988 r. W roku ubiegłym został włączony w program organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Miasto Łódź wydarzenia promującego młodych projektantów, czyli Łódź Young Fashion. Serdecznie gratulujemy!.