Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia PATA 2019
PATA 2019

miniJuż po raz siódmy Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino ma przyjemność zaprosić artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA. Sześć poprzednich edycji przyciągnęło do Łodzi artystów z ponad 30 krajów, takich jak Włochy, USA, Kanada, Chiny czy RPA i cieszyły się dużym uznaniem uczestników.


Oferta siódmej edycji zajęć adresowanych zarówno do osób początkujących, jak i doświadczonych artystów, została podzielona na dwie części. Tradycyjnie, jako dopełnienie oferty dydaktycznej, program kursów PATA przewiduje także kursy interdyscyplinarne: kurs projektowania graficznego, kurs komiksu i preprodukcji gier oraz filmów a także kurs papieru ręcznie czerpanego.

Pomiędzy 16 lipca a 30 lipca 2019 r. uczestnicy PATA 2019 będą mogli zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinach takich jak: papier czerpany na kursie dr. hab. Magdaleny Soboń, druk na tkaninie na kursie prof. Krystyny Czajkowskiej czy też projektowanie graficzne pod hasłem ecoposter i typespotting, w których tajniki uczestników wprowadzi dr Jakub Stępień. W lipcowej części tegorocznych kursów, nie zabraknie także działań na pograniczu rzeźby, instalacji przestrzennej czy też obiektu książkowego. Szansą na eksperymenty artystyczne w tych obszarach będą z pewnością zajęcia zatytułowane "Matryca + Odbitka = instalacja/obiekt książkowy", które poprowadzi prof. Dariusz Kaca.

Od 5 do 17 sierpnia 2019 r. kursanci będą zgłębiać tajniki litografii, druku wypukłego i druku wklęsłego na zajęciach dra Tomasza Matczaka, tkaniny artystycznej na pograniczu sztuki i designu pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak, a także komiksu oraz preprodukcji gier i filmów pod kierunkiem prof. Gabriela Kołata.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji kursów PATA będzie prof. Marilène Oliver z kanadyjskiego Uniwersity of Alberta w Edmonton w Kanadzie, która podczas sierpniowej części kursów, poprowadzi warsztaty zatytułowane "Grafika Artystyczna w trzecim i czwartym wymiarze". Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoje doświadczenia z drukiem, tworząc oparte na tej technice trójwymiarowe obiekty oraz łączyć druk z mediami 4D (np. filmem, video, animacją).

Łódzka uczelnia, obchodząca w 2015 roku jubileusz siedemdziesięciolecia, od początku była i nadal jest ważnym punktem odniesienia dla wszystkich osób pragnących zajmować się grafiką i tkaniną artystyczną – czy to w Polsce, czy to za granicą. Sukces łódzkich letnich kursów zachęca do kontynuowania i rozwijania tego przedsięwzięcia z pożytkiem dla promocji bogatej i wielowątkowej tradycji artystycznej naszego miasta.

Kursy obejmują 90 godzin dydaktycznych co uprawnia do uzyskania 3 punktów ECTS. Tak jak w minionych latach, przygotowaliśmy specjalny rabat w wysokości 300 zł dla studentów (każdego stopnia, a także słuchaczy studiów podyplomowych i doktoranckich studiów środowiskowych) oraz absolwentów łódzkiej ASP

Na koniec każdej sesji organizowana jest Międzynarodowa Wystawa uczestników pt. Final Show.

Więcej informacji na temat kursów na stronie patanetwork.org oraz na stronie facebook.com , e mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Termin zgłoszeń to 30 czerwca 2019.

Zapraszamy serdecznie do Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi!

 

001 002 003
004 005 006
007 008 009