Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Aktualna edycja
Prime Time 2018

miniW czwartek 31 stycznia 2019 r. w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbył się wernisaż wystawy PRIME TIME 2018 połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom konkursu.

„Prime Time” to wystawa zawierająca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi jakie powstały w roku 2018. Na ekspozycji zaprezentowano 41 dyplomy studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z pięciu wydziałów stanowiących Akademię: Wydziału Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz, Sztuk Wizualnych i Rzeźby i Działań Interaktywnych.

Najlepsze dyplomy magisterskie oceniało jury w składzie:

 1. Anna Baumgart – Artystka wizualna, przedstawicielka sztuki krytycznej i sztuki feministycznej
 2. Joanna Wiszniewska-Domańska – artystka, zajmuje się rysunkiem, grafiką , kolażem , obiektem i książką artystyczną
 3. Wiesław Gorzelak – Prezes Zarządu DELL Products (Poland) Sp. z o.o.
 4. Andrzej Owczarek – współwłaściciel Biura Architektonicznego NOW
 5. Łukasz Guzek – historyk sztuki, pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Jury przyznało:

Złoty medal dla Magdaleny Czyżewskiej studentki Wydziału Grafiki i Malarstwa za pracę „Teoria osobliwości. Realizacja video”, która powstała w Pracowni Multimediów pod kierunkiem dr Łukasza Ogórka oraz za 31 fotografii – „Typologia przypadków”, która została wykonana w Pracowni Obrazowania Fotograficznego pod kierunkiem dr hab. Marek Domański, prof. nadzw.

Srebrny medal otrzymali:

 1. Aleksandra Mościcka za dyplom ”Innowacyjne technologie materiałowe a klasyczne techniki rękodzielnicze w zestawie obiektów unikatowych do wnętrza” wykonany na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Obiektu do Wnętrz, Dywanu i Gobelinu pod kierunkiem prof. Jolanta Rudzka Habisiak oraz za kolekcję tkanin drukowanych o różnej funkcji z wykorzystaniem skanera 3D w procesie projektowym pt. „Pomiędzy technologią a sztuką” przygotowana w Pracowni Projektowania Druku I dr hab. Małgorzaty Lachman-Alwasiak.
 2. Tomasz Frasoński za kolekcję unikatowych ubiorów zaprojektowanych w oparciu o autorskie struktury i faktury dzianin, inspirowana zmianami społeczno-kulturowymi występującymi we współczesnym społeczeństwie – na wybranych przykładach pt. „Europeizacja Orientu czy orientalizacja Europy?” wykonaną na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Ubioru Dzianego pod kierunkiem dr hab. Elżbieta Nawrocka-Staniecka, prof. nadzw. oraz za wizualną reprezentację przemian społeczno-kulturowych w projektach tkanin żakardowych pt. „Europeizacja Orientu czy orientalizacja Europy?” powstałych w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej dr Dominiki Krogulskiej-Czekalskiej.

Brązowy medal otrzymali:

 1. Anna Gwardyś-Skuza za dyplom „Bujna – inne spojrzenie, wielofunkcyjna forma do aranżacji małych przestrzeni”, który powstał na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz w Pracownia Komunikacji Wizualnej I pod kierunkiem dr hab. Monika Krygier, prof. nadzw.
 2. Barbara Olejarczyk za Krzyżówkę – projekt społeczno-kulturalny dla mieszkańców Starego Rynku wykonaną na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Intermediów pod kierunkiem prof. Wiesława Karolak oraz za serię obrazów „Pejzaż słowny – obrazy dla Łodzi” przygotowaną w Pracowni Obrazu dr hab. Aleksandry Gieragi, prof. nadzw.
 3. Marta Krześlak studentka Wydziału Grafiki i Malarstwa za pracę „Ruiny moich marzeń. Mikroklimat – reinterpretacja krajobrazu w zbiorze przestrzennych realizacji multimedialnych” wykonaną w Pracowni Multimediów dr. Łukasza Ogórka oraz za aneks do dyplomu „Multimedialne makiety krajobrazów” powstałe w Pracowni Malarstwa i Działań Interdyscyplinarnych prof. Piotra Stachlewskiego.

WYRÓŻNIENIE JURY otrzymali:

 1. Natalia Bartczak – za kolekcję wielofunkcyjnych opakowań na audiobooki dla dzieci wykonaną na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Projektowania Grafiki Multimedialnej pod kierunkiem dr hab. Jakub Balicki, prof. nadzw. oraz za serie prac wykonanych w trakcie trzeciego semestru studiów magisterskich w Pracowni Rysunku powstałą w Pracowni Rysunku prof. Zbigniewa Purczyńskiego.
 2. Tomasz Ciesielski za dyplom „Kostiumowo-scenograficzny assemblage w działaniu performatywnym na motywach wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Ballada o dwóch siostrach””, który przygotowany został na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Scenografii i Kostiumu pod kierunkiem dr hab. Ewy Bloom-Kwiatkowskiej oraz za prace “Przemijanie i przeistaczanie – upcyclingowe obiekty scenograficzne” powstałe w Pracowni Intermediów prof. Wiesława Karolaka.
 3. Paula Graczyk za cykl prac malarskich „Formy zauważone” wykonany na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Praktyki i Teorii Koloru pod kierunkiem dr Przemysława Wachowskiego oraz za cykl grafik „Wewnątrz formy” powstałych w Pracowni Interpretacji Druku dr hab. Marty Tomczyk, prof. nadzw.

W tym roku również medalom towarzyszą nagrody pieniężne, a to dzięki naszym partnerom:

logo atlas

Atlas Sp. z o.o.

 

logo mikomax logo virako2 logo opg orange
Mikomax Meble Biurowe Virako Sp. z o.o. OPG Property Professional

 

Szanowni Państwo dziękujemy za Waszą hojność i opiekę nad młodymi adeptami sztuki.

Wystawę i konkurs Prime Time 2018 przygotowali:

 • dr hab. Maciej Rawluk – komisarz konkursu i kurator wystawy
 • dr Beata Wawrzecka – podkomisarz konkursu Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz
 • mgr Agnieszka Chojnacka – podkomisarz konkursu Wydziału Sztuk Wizualnych
 • dr Marcin Nowak – podkomisarz konkursu Wydziału Tkaniny i Ubioru
 • mgr Robert Jundo – podkomisarz konkursu Wydziału Grafiki i Malarstwa
 • dr hab. Tomasz Matuszak – podkomisarz Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych

W tym roku projekt katalogu, zaproszeń i plakatów przygotowała Ida Stańczyk studentka V roku z Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi przy współpracy z prof. Sławomirem Kosmynką.

Zdjęcia portretowe dyplomantom do katalogu wykonał student ze specjalności fotografia z Wydziału Sztuk Wizualnych Wojciech Bibel pod opieką artystyczną prof. Zbigniewa Wichłacza. Retusz kreatywny zdjęciom nadał Sebastian Komicz.

Medale zaprojektowała i wykonała Dorota Sokołowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

PATRONAT HONOROWY

logo mkidn logo wojewoda rau
Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
 Wojewoda Łódzki 
Zbigniew Rau
   
logo marszalek schreiber logo uml_prezydent
Marszałek Województwa Łódzkiego
Grzegorz Schreiber
Prezydent Miasta Łodzi
Hanna Zdanowska

 

 

PATRONAT MEDIALNY

logo-tvp-lodz logo-gazeta-wyborcza
TVP Łódź Gazeta Wyborcza

logo-kalejdoskop
KALEJDOSKOP

 

Wystawę będzie można oglądać do 24 lutego 2019 roku w obu budynkach Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.


KATALOG


 

plakat