Strona główna Sukcesy Studenci Sukces studentek ł...
minip

Sukces studentek łódzkiej ASP

Festiwal Mikstury Kultury to cykl ogólnopolskich wydarzeń kulturalnych – wystaw, koncertów oraz spektakli teatralnych, organizowany jest przez Forum Studentów Uczelni Artystycznych oraz Samorząd Studencki AMFN. Współpraca samorządów wyższych uczelni artystycznych daje możliwość spotkania młodych twórców i twórczyń wszystkich dziedzin sztuki i kultury, wzajemnego przyjrzenia się sobie, podjęcia dialogu, a często zawiązania kolektywów artystycznych. Mikstury Kultury to okazja do zobaczenia prac studentów i studentek poszukujących własnego nowoczesnego języka twórczego. W tym roku do jednej z wystaw wybrane zostały dwie studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - Zofia Stybor (V rok) Ania Jeglorz (IV rok) Wydział Grafiki i Malarstwa/Grafika. Serdecznie gratulujemy tego sukcesu i życzymy wielu kolejnych!!

Zapraszamy odbiorców do podróży przez nasze małe, codzienne odkrycia.
Chcemy pokazać Wam fragment naszego życia z ostatnich miesięcy (w Atenach i w Madrycie), ludzi pozujących do zdjęć na plaży w Santorini, psikusy duolingo, spojrzenie góry, sekretne nagrania z balkonu, konia z białą twarzą, chipsy o smaku jajka i złoty podział na akropolu.
Wystawa jest złożona z wielu elementów, często ukrytych w przestrzeni, wymagających odkrycia, odnalezienia, po to, by widz mógł odtworzyć, odczuć nasze emocje, przeżycia i zdziwienia towarzyszące odnajdywaniu kolejnych osobliwości życia codziennego.
Tak samo jak dla nas wiele z utrwalonych na zdjęciach wydarzeń czy obiektów jawiło się jako czysty przypadek, element zupełnie nieznanej nam bajki, chcemy dać okazję oglądającym do stworzenia własnych historii na podstawie tych elementów. Postanowiłyśmy pokazać nie konkretne rezultaty prac czy działań, które podejmowałyśmy w ciągu minionego pół roku, ale udostępnić oglądającym skrawki naszego życia, zapis ulotnych kadrów utrwalonych w pamięci nie tylko hippokampowej, naszej własnej, ale telefonu. Zdjęcia, zapiski, mapy, ulotki, nie są specjalnie wysmakowaną treścią, są jednak zapisem ‘ad hoc’, stworzonym w potrzebie chwili i dla tej chwili. Oprócz tego, na wystawie prezentujemy dwie publikacje, które są również impresjami, zebranymi wrażeniami z miast, w których przebywałyśmy, w nieco bardziej informacyjnej formie - przewodnika po Madrycie oraz prezentacji fascynacji odrębnością języka greckiego oraz krótkie filmiki z niespotykanymi sytuacjami, które spotkałyśmy.
Całość jako swojego rodzaju pamiętnik ocalający od zapomnienia.

001  002 003