Kopie mistrzów ikony

mini1Serdecznie zapraszamy na wystawę „Kopie mistrzów ikony”, który trwa w Galerii Pod Napięciem (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechnika Łódzka, ul. Stefanowskiego 18/22 budynek a10). Na wystawie prezentowane są prace studentów I, II i III roku Pracowni Technologii Malarstwa Wydziału Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prowadzonej przez adi. Grzegorza Kalinowskiego. Ekspozycja będzie czynna do 9 czerwca 2019 r.

***

Kopie ikon wykonanych w technice tempery jajowej ze złoceniami na pulment i mixtion oraz kopie portretów z Fajum w technice enkaustyki. Przedmiot Technologia Malarstwa jest niezbędnym elementem kształcenia studentów Akademii Sztuk Pięknych, a szczególnie studiujących specjalizację Malarstwo. Odpowiedzialność za jakość i trwałość dzieła sztuki nakazuje przywiązywać wagę do stosowania wypróbowanych metod pracy będących kontynuacją doświadczeń technologicznych mistrzów z uwzględnieniem rozwoju techniki i nowych materiałów.

adi. Grzegorz Kalinowski

www.galeriapodnapieciem.asp.lodz.pl