Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia Wyniki Hommage à Ł...
Wyniki Hommage à Łódź

miniPodczas tegorocznej Nocy Muzeów, w sobotę 18 maja 2019 roku godz. 18.30 poznaliśmy laureatów konkursu Hommage à Łódź. Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak zainaugurowała wystawę i ogłosiła wyniki konkursu.

Założeniem konkursu Hommage à Łódź było zorganizowanie wystawy, która zaprezentuje prace studentów łódzkiej ASP będące komentarzem do współczesności oraz historii miasta Łodzi. Konkurs miał na celu wyłonienie oryginalnych i trafnych spostrzeżeń odnoszących się do tożsamości naszego miasta. Zaproponowane do konkursu prace artystyczne i projektowe naszych studentów są próbą odpowiedzi na to zagadnienie.

Do Konkursu Hommage à Łódź wpłynęły 56 prac studentów z sześciu wydziałów łódzkiej akademii. Oprócz prac indywidualnych pojawiły się również prace zespołowe.

Jury w składzie:

1. Joanna Podolska – Dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi – przewodnicząca jury
  2. Krystyna Potocka-Suwalska – Twórczyni i dyrektor Galerii Manhattan, Kuratorka projektów artystycznych o tematyce Łodzi
  3. Grzegorz Musiał – Historyk sztuki, kurator, Twórca Galerii 86
  4. Piotr Janik – Artysta, pedagog, inicjator działań kulturalnych

przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:

I Nagrodę Rektora ASP zdobyła Anastasiya Sidarchuk studentka Wydziału Grafiki i Malarstwa za książkę fotograficzną pt. „87”, która powstała w ramach przedmiotu: wybrane zagadnienia z fotografii, pod kierunkiem mgr Anity Osuch.

II Nagrodę Rektora ASP zdobyła Ilona Zin studentka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz za prace „Tkanka łódzka”, która powstała w Pracowni Komunikacji Wizualnej II dr. Anny Wrzesień.

III Nagrodę Rektora ASP zdobyła Anna Pacholik studentka z Wydziału Grafiki i Malarstwa za

Cykl „Pasaż Róży” tj.:

• Świat Róży – wideo
  • Pasaż Róży – tablica informacyjna w języku Braill’a
  • Dotykanie – płaskorzeżba będąca odbiciem lustrzanej ściany z Pasażu Róży

Praca powstała podczas warsztatów organizowanych przez ASP w Łodzi wraz z Muzeum Sztuki w Łodzi, edycja 2018.

Wyróżnienia Jury otrzymali:

1. Marta Klibert studentka Wydziału Grafiki i Malarstwa za pracę „Łódzkie kwiaty” wykonaną w Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej dr. Aleksandry Ignasiak.
  2. Aleksandra Szulc studentka Wydziału Tkaniny i Ubioru za kolekcję brosz i naszyjników pt. „Księży Młyn” powstałą w Pracowni Biżuterii dr. Sergiusza Kuchczyńskiego.
  3. Zuzanna Milewska studentka Wydziału Grafiki i Malarstwa za tkaninę „Neonowa tożsamość? – Łódź dawniej i dzisiaj” wykonaną w Pracowni Druku I dr. hab. Małgorzaty Lachman-Alwasiak.
  4. Anita Perzanowska studentka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz za pracę „Szacunek” wykonaną w Pracowni Fotografii i Działań Multimedialnych dr. Artura Chrzanowskiego.
  5. Beata Stusińska studentka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz za pracę „Zbuduj dom Kasi i Władka!” powstałą Pracowni Interdyscyplinarnych Działań Wizualnych prof. Jolanty Wagner.

Komisarzem Konkursu Hommage à Łódź jest dr Artur Chrzanowski

Podkomisarzami Wydziałowymi Konkursu zostali:

• mgr Oskar Gorzkiewicz z Wydziału Grafiki i Malarstwa
  • dr Mirosław Koprowski z Wydziału Malarstwa i Rysunku
  • mgr Izumi Yoshida z Wydziału Sztuk Wizualnych
  • mgr Justyna Szymańska z Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych
  • dr Magdalena Samborska z Wydziału Tkaniny i Ubioru
  • mgr Aleksander Dynarek z Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz

Z okazji konkursu Hommage à Łódź przygotowaliśmy dla wszystkich odwiedzając wystawę pamiątkę w postaci pocztówki, którą można zabrać do domu.

pocztowka

Autorką zdjęcia jest Maryia Aviarkiyeva studentka II roku specjalności fotografia i multimedia na Wydziale Sztuk Wizualnych. Zdjęcie powstało w ramach ćwiczenia na zajęciach w semestrze zimowym 2018/2019 w Pracowni Fotografii i Działań Multimedialnych pod kierunkiem dr Artura Chrzanowskiego.

Projekt zaproszeń i plakatów oraz pocztówki wykonał dr Bogusław Jaworski.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

logo wojewoda rau logo lodzkie grzegorz schreiber   logo uml prezydent

Patronatem medialnym Konkurs objęli:

logo tvp lodz2 logo gazeta wyborcza
 logo kalejdoskop