Horyzonty intencjonalne

mini1Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Marty Tomczyk "Horyzonty intencjonalne", który odbędzie się 24 maja 2019 r /piątek/ o godz.18.00 w Filharmonii Łódzkiej (ul. Narutowicza 20/22). Wystawa prezentuje prace graficzne wykonane w technikach intaglio i drzeworytu, stanowiące częściowe podsumowanie osobliwej refleksji dotyczącej idei horyzontu. Kilka z nich pochodzi z kolekcji graficznych zrealizowanych po 2015 roku, np. Horyzonty – okna, czy Horyzonty intencjonalne, jednak większość to prace stanowiące fragment najnowszego cyklu zatytułowanego Pośrednia liryka horyzont. Ekspozycja będzie czynna do 24 czerwca 2019 r.

autor plakatu: Łukasz Chmielewski.

***

Marta Tomczyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Pedagog macierzystej Uczelni, gdzie na Wydziale Sztuk Wizualnych prowadzi Pracownię Interpretacji Druku.
Stypendystka Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie, a także programu stypendialnego MKiDzN Młoda Polska. Laureatka konkursów krajowych i zagranicznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Malarstwa Współczesnego w Chietii we Włoszech, Międzynarodowego Triennale Grafiki w Kairze w Egipcie, czy Międzynarodowym Biennale Grafiki Caixanova w Ourence w Hiszpanii. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju, a także poza granicami.
Autorka 17 wystaw indywidualnych, m.in. w Fabryce Trzciny w Warszawie, Galerii Sztuki "-1" w Centrum Olimpijskim w Warszawie, Galerii AMCOR Rentsch w Łodzi, Bocheńska Gallery w Centrum Kultury Koneser w Warszawie.

Horyzonty intencjonalne Horyzonty intencjonalne Horyzonty intencjonalne