Strona główna Ogłoszenia TIU Zarys programu studi...
Zarys programu studiów niestacjonarnych

Studia niestacjonarne w ASP prowadzone są od 1994 roku i stanowią opcję dla osób, które w takiej formie pragną realizować swoją ścieżkę kariery zawodowej w dziedzinie mody.

Adresatem są osoby, które ukończyły szkołę średnią, posiadają odpowiednie uzdolnienia plastyczne i wybierają alternatywną do studiów stacjonarnych, formę dalszego kształcenia zarówno w celu podnoszenia kwalifikacji, także realizacji własnych pasji i zainteresowań.

Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę wykładowców: artystów, projektantów, teoretyków i praktyków zawodowych.

Program kształcenia został opracowany na identycznych zasadach jak na studiach stacjonarnych, jednak wymagający od studentów innej metody nauki polegającej na bardzo dużej samodzielności i aktywności w realizacji programu nauczania. Studenci korzystają z dostępności do takiego samego zaplecza naukowego: pracownie projektowe, pracownie artystyczne, warsztaty realizacyjne, konstrukcyjne, sale komputerowe, wystawowe, pokazy, uczestnictwo w życiu społeczności akademickiej itp.

Studia I stopnia trwają 6 semestrów, zakończonych dyplomem licencjackim. Dyplomanci mogą ubiegać się o przyjęcie na studia uzupełniające magisterskie II stopnia, również na studiach stacjonarnych, po zdanych egzaminach.

Studia II stopnia trwają 4 semestry, zakończone dyplomem magisterskim.

Studia prowadzone są w systemie semestralnym: 10 zjazdów w semestrze zimowym i 10 w letnim, obowiązkowo soboty i niedziele, wyjątkowo w piątki, oparte są na systemie zajęć praktycznych i teoretycznych.

Studia są płatne

Ramowy program studiów I i II stopnia

Przedmioty ogólnoplastyczne: rysunek, malarstwo, kompozycja, na II stopniu dodatkowo do wyboru: rzeźba lub grafika artystyczna.

Projektowanie ubioru: Pracownie projektowania ubioru, podstawy projektowania druku na tkaninie; na II stopniu realizacja dyplomu z dwóch specjalizacji tzn. ubiór lub druk na tkaninie (student decyduje, która jest pierwszą specjalizacją), rysunek specjalistyczny, komputerowe wspomaganie projektowania, techniki prezentacyjne, kształtowanie formy ubioru (podstawy konstrukcji), warsztaty, technologia.

Przedmioty teoretyczne; historia sztuki, historia ubioru, zagadnienia sztuki współczesnej, podstawy organizacji zarządzania i marketingu, prawo autorskie i inne Absolwentami ASP w Łodzi i tej formy studiów jest czołówka polskich projektantów.

Dodatkowe informacje: rekrutacja.www.asp.lodz.pl  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.