Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Sukcesy Pedagodzy
Pedagodzy

mini3

Sukces Izabeli Stronias

Serdecznie gratulujemy dr Izabeli Stronias, kierownikowi Pracowni Kostiumu Scenicznego (Wydział Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi), która dostała nominację do Orłów 2019 w kategorii: najlepszy kostium (film „ Kamerdyner”).

Więcej…
 

portret

Sukces Jarosława Borka

Serdecznie gratulujemy Panu Jarosławowi Borkowi, którego rzeźba stanie w Chengdu w Chinach i będzie reprezentowała Łódź – jedno z miast partnerskich Chengdu. Rzeźba zostanie odsłonięta podczas 2018 Chengdu International Sister Cities Sculptures Creation and Exhibition.

Więcej…
 

miniprotret

Sukces Łukasza Chmielewskiego

Serdecznie gratulujemy Panu Łukaszowi Chmielewskiemu, kierownikowi Pracowni Projektowania Krojów Pism i Kaligrafii, na Wydziale Grafiki i Malarstwa, który zdobył III Nagrodę na 10. Międzynarodowym Biennale Miniatury.

Więcej…
 

portret

Złoty Medal dla Marcina Nowaka

Marcin Nowak, pedagog w Katedrze Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz współtwórca Novvak Jewellery, zdobył Złoty Medal 2018 Solidscape Design Competition.

Więcej…
 

minisukces

Sukces Oskara Gorzkiewicza

Miło nam poinformować, że Oskar Gorzkiewicz, uczestnik Doktoranckich Studiów Środowiskowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, otrzymał wyróżnienie w 25 edycji konkursu organizowanego przez Fundację Stypendia i Nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie.

Więcej…
 

minis

Sukces Izabeli Stronias

Złotą Maskę – nagrodę łódzkich recenzentów teatralnych – w kategorii najlepsze kostiumy i dekoracje, otrzymała dr Izabela Stronias. Wyróżnienie przyznano za oprawę przedstawienia Georga Friedricha Händla “Semele”, koprodukcji Teatru Wielkiego w Łodzi, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi i Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Więcej…
 

mini

Semele z tytułem Łódzkie Sukcesu!
 

Jest nam miło poinformować, że spektakl operowy „Semele” w inscenizacji Teatru Wielkiego w Łodzi wygrał plebiscyt Łódzkie Sukcesu na najważniejsze wydarzenie kwietnia 2017 r. w regionie łódzkim. W realizacji kostiumów i scenografii do przedstawienia uczestniczyli studenci Pracowni Kostiumu Scenicznego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi pracujący pod kierunkiem dr Izabeli Stronias.

Więcej…
 

min 195

Publikacja “Visual Reality” na wystawie w Benaki Museum
 

Jest na miło poinformować, że publikacja Visual Reality, powstała w ramach badań naukowych na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi z inicjatywy Marka Domańskiego, Dagmary Bugaj, Anity Osuch i Krystiana Berlaka, została zakwalifikowana do wystawy fotoksiążek i zostanie zaprezentowana w Benaki Museum w ramach miesiąca fotografii w Atenach. Wystawa potrwa od 12 czerwca do 30 lipca.

Więcej…
 

mini 195

Ola Ignasiak i Irena Zieniewicz w Social Art Award
 

Z przyjemnością informujemy, że projekty Ireny Zieniewicz, studentki II roku Wydziału Rzeźby i V roku z Wydziału Grafiki i Malarstwa oraz Oli Ignasiak, asystentki w Pracowni Semiotyki Obrazu prowadzonej przez prof. Zbigniewa Nowickiego na Wydziale Malarstwa i Rysunku zakwalifikowały się do finału konkursu Social Art Award.

Więcej…
 

portretsukcesy3

Sukces Magdaleny Samborskiej
 

Z przyjemnością informujemy, że dr Magdalena Samborska adiunkt w Katedrze Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, zajęła drugie miejsce w XX Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji w Częstochowie za cykl fotografii „Mitologie domowe”. Wernisaż pokonkursowej wystawy „Cyberfoto 2017” odbył się 28 kwietnia w Galerii ART-FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury. Jest to jedyny w Polsce konkurs mający na celu prezentację możliwości tworzenia obrazu fotograficznego poprzez zastosowanie komputera i współczesnych technik obrazowania. Pomysłodawcą „Cyberfoto” jest Sławomir Jodłowski artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, prezes Jurajskiego Fotoklubu RP. Wystawa w Galerii ART-FOTO (ul. Ogińskiego 13a, Częstochowa) potrwa do 26 maja 2017 roku.

Więcej…
 

cwiek slawomir

prof. Sławomir Ćwiek
 

Mamy przyjemność poinformować, że prof. Sławomir Ćwiek został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyżem Wolności i Solidarności. Odznaczenie przyznawane jest za działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i walkę o prawa człowieka w czasach komunistycznej dyktatury. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył Zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr hab. Krzysztof Szwagrzyk. Uroczystość odbyła się w Łodzi w Instytucie Europejskim w dniu 28 listopada 2016 r.

Więcej…
 

kuzmitowicz anna

Sukces dr Anny Kuźmitowicz
 

Z największą przyjemnością gratulujemy dr Annie Kuźmitowicz, adiunkt w Pracowni Projektowania Ubioru Dzianego na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi nagrody przyznanej przez Prezesa Rady Ministrów za wyróżnioną rozprawę doktorską pt. „Struktura dzianiny jako element determinujący formę ubioru i fakturę powierzchni w kontekście autorskiej kolekcji ubiorów dzianych”.
Promotorem rozprawy doktorskiej jest dr hab. Elżbieta Nawrocka-Staniecka.

Więcej…
 

Kwiatkowski portret00

Sukces Pawła Kwiatkowskiego
 

Miło nam poinformować, że Paweł Kwiatkowski, asystent w Pracowni Technik Łączonych prowadzonej przez prof. Sławomira Ćwieka, otrzymał nagrodę Zereda Art Camp Prize na 4. Biennale Grafiki w Szeklerland w Rumunii (Székelyföldi Grafikai Biennále), za prace: „Borders of the space”, „Retreat line" i „This, this, this and this”, wykonane techniką przedruku anastatycznego.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 

Sukces pedagoga mini

Sukces dr hab. Ludwiki Żytkiewicz-Ostrowskiej
 

Z dumą zawiadamiamy, że podczas dziewiątej edycji międzynarodowego biennale tkaniny w Chinach (“From Lausanne To Beijing”, 9th International Fiber Art Biennale 2016) nagrodami uhonorowane zostały dr hab. Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska, prowadząca Pracownię Realizacyjno-Doświadczalną na Wydziale Tkaniny i Ubioru, oraz Barbara Mydlak, studentka Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Więcej…
 

portret Lewera

Sukces dr. Jarosława Lewery
 

Miło nam poinformować, że dr Jarosław Lewera, adiunkt w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja Sadowskiego, otrzymał wyróżnienie honorowe w II Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, zorganizowanym przez bydgoski oddział ZPAP. Docenioną pracą jest obraz zatytułowany „Przejście”, wykonany w technice olejnej (100 × 150 cm).

Więcej…
 

habisiak matczak alicja

Sukces dr hab. Alicji Habisiak Matczak
 

Miło nam poinformować, że grafika pt. „AULA MAGNA” (100x70 cm) dr hab. Alicji Habisiak Matczak, adiunkt w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych, prowadzonej przez prof. Krzysztofa Wawrzyniaka, została zakwalifikowana na Międzynarodową Wystawę Grafiki w Nowym Yorku.
Doceniona praca, została wykonana w tym roku, techniką akwatinty solnej z akwafortą.

Więcej…
 

portret

Sukces Beaty Nikolajczyk-Miniak
 

Beata Nikolajczyk-Miniak (asystentka z Pracowni Projektowania Systemów Wzorniczych pod kierunkiem dr hab. Mariusza Włodarczyka, prof. ASP na Wydziale Wzornictwa
i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi) zdobyła główną nagrodę w tegorocznej edycji konkursu mazdadesign2016 w kategorii SLOW DESIGN - twórczy recykling.

Serdecznie gratulujemy.

Więcej…
 

portret

Sukces Izabeli Wyrwy
 

Z największą przyjemnością informujemy, że Jury 11 Ogólnopolskiej Wystawy Miniatury Tkackiej, Łódź 2016 przyznało Nominację do Nagrody za najlepsze prace dr Izabeli Wyrwie adiunktowi w Pracowni Tkaniny Unikatowej prowadzonej przez prof. Włodzimierza Cygana na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Nominowane przez Jury zostały miniatury Planeta 01 i Planeta 02 z cyklu Planety.

Więcej…
 

wieczorek krzysztof

Sukces Krzysztofa Wieczorka

Dr hab. Krzysztof Wieczorek, prof. ASP, pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, otrzymał wyróżnienie za grafikę "Le vent nous portera" na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Rumunii – International Contemporary Engraving Biennale.

Więcej…
 

portret

Sukces Artura Chrzanowskiego

Z wielka przyjemnością informujemy, że wystawa “Bałuty XXI” została nagrodzona Plastrem Kultury 2015. Kuratorem wystawy był dr Artur Chrzanowski, pedagog Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w łodzi.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3