Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Sukcesy Pedagodzy
Pedagodzy

kalinski-witold

Witold Kaliński

Z przyjemnością informujemy, że jury 15 Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki Łódź- 2014 przyznało prof. Witoldowi Kalińskiemu, z Pracowni Rysunku na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Medal Honorowy za zestaw prac graficznych.

Uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagrody odbędzie się 12 czerwca 2014 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Galerii Willa (ul. Wólczańska 31). Następnie będzie miała miejsce aukcja miniatur graficznych.

Gratulujemy Panu Profesorowi i serdecznie zapraszamy na aukcję!

Więcej…
 

mini

Aleksandra Ignasiak

Aleksandra Ignasiak, asystent w Pracowni Malarstwa pod kier. prof. Mikołaja Dawidziuka, Wydział Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, otrzymała zaproszenie z Rowan University Art Gallery z Glassboro, w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych do udziału w zbiorowej wystawie Cosmobilities.

Wernisaż tej wystawy odbędzie się już 25 marca 2013 roku w gmachu Rowan University Art Gallery.

www.rowan.edu/artgallery

Ola Ignasiak, poza osobistym udziale w wernisażu,podczas swojej wizyty w USA planuje realizować akcję "un-grey the city". W planach "odszarzania miasta" jest także Nowy Jork. Więcej informacji o akcji można znaleźć na blogach: olaignasiak.com i olaignasiak.blogspot.com

Więcej…
 

lukasiewicz-zygmunt

Zygmunt Łukasiewicz

Medal Centralnego Muzeum Włókiennictwa na „13. Międzynarodowym Triennale Tkaniny, Łódź 2010” otrzymał Zygmunt Łukasiewicz za gobelin pt; „NOL – Niezidentyfikowany Obiekt Latający”. Mgr Zygmunt Łukasiewicz jest instruktorem klasycznych technik tkackich, technologii przędzy i wybarwień w Katedrze Tkaniny.

Więcej…
 

hajek przemyslaw

Magdalena Soboń

Dr Magdalena Soboń, adiunkt w Pracowni Papieru na Wydziale Tkaniny i Ubioru, otrzymała nagrodę Prezydium Oddziału Polskiej Akademii Nauk i Konfederacji Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych dla młodych pracowników nauki i sztuki za rok 2011.

Więcej…
 

habisiak matczak_alicja

Alicja Habisiak-Matczak

Dr Alicja Habisiak-Matczak, asystentka w Pracowni Technik Metalowych prof. Krzysztofa Wawrzyniaka, zdobyła wyróżnienie na 25. Międzynarodowym Konkursie Grafiki Artystycznej Premio Fibrenus 2011, organizowanym przez Officina Della Cultura w Carnello oraz Gminę Sora (Włochy). Tematem tegorocznego konkursu była archeologia industrialna: historie miejsc, ślady ludzi. Wyróżniono grafikę w technice akwatinty z akwafortą zatytułowaną „Urbino scendendo” (49 x 56 cm).

Więcej…
 

hajek-przemyslaw

Przemysław Hajek

Przemysław Hajek, asystent w Pracowni Informacji Wizualnej Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi zdobył nagrodę Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP) na 22. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach. Twórca wyróżniony został za plakat wystawy „In and out of time” która zorganizowana została w lutym 2011 r. przez Galerię Kobro ASP w Łodzi.

Więcej…
 

ignasiak aleksandra

Aleskandra Ignasiak

Aleksandra Ignasiak, asystentka w Pracowni Malarstwa prof. M. Dawidziuka na Wydziale Grafiki i Malarstwa, otrzymała wyróżnienie pisma Artluk na III Festiwalu Sztuki Młodych w Szczecinie „Przeciąg 2011”. Nagroda przyznana została za pracę „Odszarzanie Łodzi – malarstwo przyziemne".

Więcej…
 

stachlewski piotr

Piotr Stachlewski

Piotr Stachlewski, kierownik Pracowni Malarstwa na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi, zdobył III nagrodę na 10. Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w Olsztynie. Jury nagrodziło artystę za 4 linoryty: „Odmiana przez osoby" (2008), „Nieświadomość zbiorowa" (2008,) „Cyfrowe podszepty" (2009) i „Skrajne emocje" (2010). W uzasadnieniu decyzji Jury zwróciło uwagę na „lapidarność, zwięzłość i siłę, wynikającą z perfekcyjnego warsztatu” Piotra Stachlewskiego. Na konkurs wpłynęło 317 prac 108 autorów.

Więcej…
 

jaroslaw-lewera

Jarosław Lewera

Podczas VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej BARWY I FAKTURY Gdynia 2011 dr Jarosław Lewera otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART za pracę pt. „Metro”.

Więcej…
 
walczak_izabela

Izabela Walczak

Izabela Walczak – asystentka z Pracowni Dywanu i Gobelinu Wydziału Tkaniny i Ubioru zajęła Pierwsze Miejsce na IX Międzynarodowym Plenerze Przestrzenne Formy z Wikliny. Tegoroczny plener pn. Kolor i przestrzeń organizowany w dniach 16 - 26 czerwca miał formę zajęć praktycznych. Prace uczestników były objęte konkursem i oceniane przez wybitnych artystów i krytyków sztuki.

Więcej…
 
miniatura2

Aleksandra Kozioł

Aleksandra Kozioł - asystentka z Pracowni Malarstwa Wydziału Grafiki i Malarstwa zdobyła Grand Prix na 2. Triennale Malarstwa ANIMALS, za pracę pt. „White Rhino Attacks”.

Triennale Malarstwa ANIMALIS to ogólnopolski konkurs na obraz o tematyce zwierzęcej skierowany do profesjonalnych artystów plastyków. Zadaniem konkursu jest kultywowanie tradycyjnego malarstwa za pomocą najwcześniejszego tematu jaki pojawił się w tej towarzyszącej człowiekowi od początków jego istnienia technice.

Serdecznie gratulujemy!!!

Więcej…
 
wyrwa-izabela

dr Izabela Wyrwa

Srebrny medal 13. Międzynarodowego Triennale Tkaniny Łódź 2010 otrzymała praca "Coś w powietrzu" Izabeli Wyrwy, adiunkta w Katedrze Druku na Wydziale Tkaniny i Ubioru. To ogromny sukces tej młodej artystki, szczególnie, że sam udział w tym prestiżowym konkursie jest poważnym wyróżnieniem. Wśród laureatów znalazła się także prof. Ewa Latkowska-Żychska z Pracowni Papieru na tym samym Wydziale, której praca „A jednak Błękit" uzyskała wyróżnienie honorowe.


 

Więcej…
 
gloria_artis

prof. Ryszard Hunger, prof. Jerzy Treliński

Mamy przyjemność poinformować, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski nadał 6 maja 2010 roku panu prof. Ryszardowi Hungerowi i prof. Jerzemu Trelińskiemu Złoty Medal "Zasłużony Gloria Artis".


Więcej…
 
miniatura2

Andrzej Fydrych

Andrzej Fydrych, asystent w Pracowni Sitodruku i Klasycznych Technik Łączonych, prowadzonej przez prof. Sławomira Ćwieka, zajął drugie miejsce w prestiżowym, Międzynarodowym Biennale Grafiki CAIXANOVA w Hiszpanii. Nagrodzony został za prace pt. "Kształt pewnego dźwięku I ".


Więcej…
 
miniatura

prof. Włodzimierz Cygan, dr Magdalena Soboń

Na 6. Międzynarodowym Biennale Tkaniny „From Lausanne to Beijing" w Zhengzhou (Chiny) przedstawiciele Polski zdobyli trzy brązowe medale. Aż dwa spośród nich otrzymali pedagodzy Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP Łódź: prof. Włodzimierz Cygan, prowadzący Pracownię Tkaniny Drukowanej, oraz dr Magdalena Soboń z Pracowni Papieru.


Więcej…
 
miniatura

prof. Włodzimierz Cygan, dr Magdalena Soboń

14 marca 2011 r. Rada ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi zdecydowała o przyznaniu wyróżnień „Łódzkie Eureka”. Statuetką „Łódzkie Eureka” honorowane są wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne o randze międzynarodowej i krajowej za poprzedni rok. Promuje ona twórców działających na rzecz rozwoju Łodzi.


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3