Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Uczelnia Profesorzy wizytują...
Profesorzy wizytujący
Pavel Noga

Pavel Noga portret

Pavel Noga pracuje na Uniwersytecie Masaryka w Brnie i Uniwersytecie w Ostrawie. Jest autorem wielu artykułów poświęconych dziedzinie projektowania graficznego, które były publikowane w czeskiej i słowackiej prasie branżowej, jak również książek ‘Design on the Road’ (Projektowanie w drodze), ‘Typographic Poster’ (Typoplakat) i kilku podręczników na temat typografii, grafiki komputerowej, identyfikacji wizualnej i historii projektowania graficznego. Organizuje i koordynuje międzynarodowe warsztaty i wystawy z dziedziny projektowania graficznego, szczególnie często angażując się w czesko-polskie projekty.
Więcej…
 
Jane Przybysz

portret

Jane Przybysz otrzymała tytuł doktora w Katedrze Performatyki Uniwersytetu Nowojorskiego. W centrum jej zainteresowań naukowych znajdowały się kobiety i teatr, co skłoniło ją do zajęcia się tkaniną - dziedziną twórczości w której kobiety osiągnęły mocną pozycję.
Więcej…
 
Zbyněk Janáček

janacek zbynek

Zbyněk Janáček ukończył Wydział Filozoficzny Uniwersytetu im. Palackiego w Ołomuńcu. W Ostrawie pracował najpierw jako redaktor artystyczny wydawnictw "Profil" oraz "Sfinga". Od 1991 roku prowadził zajęcia w Uniwersytecie Ostrawskim na stanowisku adiunkta w katedrach wychowania plastycznego i twórczosci artystycznej.
Więcej…
 
Hiromi Inayoshi

inayoshi

Światowej sławy projektant logotypów oraz identyfikacji wizualnych, który tworzył m.in. dla prezydenta USA Baracka Obamy, Dalajlamy XIV czy Króla Tajlandii, zauroczony Łodzią, a w szczególności Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, nieodpłatnie stworzył logotyp dla Centrum Promocji Mody ASP, co władze uczelni przyjęły z nieskrywaną radością. Uroczyste przekazanie logotypu odbyło się 20 grudnia 2013 r. w auli Centrum Promocji Mody ASP. Znak został przekazany na ręce Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak.
Więcej…