Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia
Wydarzenia
Inauguracja Roku Akademickiego 2018/19

mini3 października 2018 roku o godz. 11.00 w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019.

Więcej…
 
Zwycięzcy konkursu „Design w praktyce”

miniJest nam niezmiernie miło ogłosić zwycięzców konkursu „Design w praktyce”! zorganizowanego przez Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi przy współpracy z OFF Piotrkowska Center.

Więcej…
 
Warsztaty Katedry Tkaniny w Mińsku

miniNa zaproszenie Instytutu Polskiego w Mińsku oraz Urzędu Miasta Łodzi Katedra Tkaniny Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych przeprowadziła warsztaty pt. „Hand Made” podczas zorganizowanych obchodów Dnia Kultury Polskiej w Mińsku 5 sierpnia 2018 roku.

Więcej…
 
PATA Final Show 2

minipataZapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy końcowej drugiej sesji Międzynarodowych Letnich Kursów PATA, który odbędzie się 18 sierpnia 2018 r. o godz. 12:00 w Galerii Kobro (1 piętro, budynek główny ASP, ul. Wojska Polskiego 121).

Więcej…
 
Złoty Medal dla Marcina Nowaka

miniMarcin Nowak, pedagog w Katedrze Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz współtwórca Novvak Jewellery, zdobył Złoty Medal 2018 Solidscape Design Competition.

Więcej…
 
Sukces Karoliny Jabłońskiej

miniZ przyjemnością informujemy, iż Karolina Jabłońska – absolwentki Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – zdobyła II nagrodę na II Ogólnopolskim Biennale Malarstwa / Pejzaż Architektoniczny w Bisztynku. Nagrodzona praca to zestaw obrazów bez tytułu, które powstały w pracowni Przestrzeni Eksperymentu Malarskiego pod kierunkiem prof. Jarosława Chrabąszcza.

Więcej…
 
PATA 2018 - sesja sierpniowa

miniW poniedziałek 6 sierpnia 2018 zainaugurowaliśmy drugą w tym roku sesję Letnich Międzynarodowych Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA.

Więcej…
 
Sukces Marty Krześlak

miniSerdecznie gratulujemy Marcie Krześlak zdobycia nagrody Prezydenta Miasta Gdańska oraz Gdańskiej Galerii Miejskiej w X Międzynarodowej Wystawie Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych 2018. Laureatka otrzymała obie nagrody za pracę dyplomową „Ruiny moich marzeń”, której promotorem był dr Łukasz Ogórek. Marta Krześlak jest tegoroczną dyplomantką Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Więcej…
 
Stypendium Ministra dla studentów

logo mnisw plZapraszamy studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi do składania wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019.
Wypełniony wniosek o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia można złożyć w Dziekanacie od 3 września 2018 r. do 20 września 2018 r.

Więcej…
 
Warsztaty Rethinking Memory Culture

miniSerdecznie zapraszamy do zgłaszania się do wzięcia udziału w międzynarodowych warsztatach: „Rethinking Memory Culture”.

Warsztaty będą trwały 10 dni – od 1 do 10 października 2018 r. – i zakończone zostaną prezentacją projektów powstałych w międzynarodowych grupach.

Więcej…
 
Final Show PATA

minifsZapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy końcowej pierwszej sesji Międzynarodowych Letnich Kursów PATA, który odbędzie się 31 lipca 2018 r. o godz. 12:00 w Galerii Kobro (1 piętro, budynek główny ASP, ul. Wojska Polskiego 121).

Więcej…
 
Immersed in images

miniZapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład dr Marty Raczek-Karcz, prezes Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, zatytułowany „Immersed in images – Contemporary visuality in printmaking”. Wykład odbędzie się w poniedziałek, 23 lipca 2018 r.o godzinie 16.00 w sali Kina 3D w Centrum Nauki i Sztuki ASP w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121). Wstęp wolny. Uwaga! Wykład prowadzony będzie w języku angielskim.

Więcej…
 
PATA 2018 – sesja lipcowa

miniWe wtorek, 17 lipca 2018 o godz. 9.00 zainaugurowaliśmy pierwszą w tym roku sesję Letnich Międzynarodowych Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA.

W auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi przywitaliśmy ponad 40 twórców z 12 krajów świata, w tym Brazylii, Francji, Hiszpanii, Niemiec czy Szwajcarii. Po raz pierwszy kursy PATA jako miejsce wakacyjnego szlifowania warsztatu wybrali uczestnicy z Hong-Kongu i Słowenii. Cieszymy się również, że wielu członków stale powiększającej się rodziny PATA powraca do łódzkiej Akademii – w tym roku aż sześcioro z uczestników gości u nas po raz kolejny.

Więcej…
 
Ingerencje w przestrzeni

Plner 2018 miniaturaSerdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję oraz warsztaty artystyczne Ingerencje w przestrzeni organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego oraz Termy Uniejów w dniach 11-13 lipca 2018 r. w Domu Pracy Twórczej w Uniejowie. W warsztatach udział biorą studenci studiów licencjackich kierunku architektura wnętrz Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz naszej uczelni. W trakcie konferencji w DPT w Uniejowie odbędą się wykłady pedagogów warszawskiej, poznańskiej oraz łódzkiej akademii. Szczegóły na plakacie

Więcej…
 
Śladami polskich artystów w Paryżu

miniW sobotę, 30 czerwca 2018 r., odbył się kolejny spacer „Polskimi śladami w Paryżu”, organizowany przez Instytut Polski w Paryżu. Oprowadzanie w języku francuskim prowadził dr Łukasz Mikołaj Sadowski z Katedry Teorii i Historii Sztuki ASP w Łodzi.

Więcej…
 
ERASMUS+ 2018/19 dla pedagogów i pracowników

logo erasmus minBiuro Współpracy z Zagranicą zaprasza nauczycieli akademickich i pracowników administracji do składania wniosków na wyjazdy do uczelni partnerskich w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2018/19.

Więcej…
 
Sukces Tomasza Zjawionego

miniJest nam niezmiernie miło poinformować, że Grand Prix II Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa Pejzaż Architektoniczny Bisztynek 2018, otrzymał Tomasz Zjawiony - tegoroczny absolwent studiów drugiego stopnia kierunku Architektura Wnętrz Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz.

Więcej…
 
PATA – ostatnie miejsca

miniW związku z dużym zainteresowaniem kursami PATA w tym roku postanowiliśmy przedłużyć termin składania aplikacji na kilka z nich:

Więcej…
 
Rusza PATA 2018

miniJuż po raz szósty Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino zaprasza studentów, artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA. Ruszyła rekrutacja na wydarzenie, które z każdym rokiem zyskuje coraz większe zainteresowanie - w poprzedniej edycji wzięło udział blisko 60 artystów z całego świata, w tym m.in. z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Brazylii, USA i Argentyny. W tym roku kursy PATA po raz pierwszy prowadzone będą w całości przez wykładowców łódzkiej ASP. Miło nam, że już na początku lutego zapisali się pierwsi uczestnicy z Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Francji i z Polski.

Więcej…
 
Łódź Young Fashion 2018

mini 170x100Łódź Young Fashion 2018 – wydarzenie promujące młodą modę organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi praz Miasto Łódź – odbędzie się w dniach 16–20 października 2018 r.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 52