Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia
Wydarzenia
Sukces studentów Katedry Grafiki Artystycznej

sukcesMiło nam poinformować, że Olga Żukowska - dyplomantka Pracowni Technik Łączonych prowadzonej przez prof. Sławomira Ćwieka, zdobyła nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na XI Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu. Do wystawy konkursowej zakwalifikowało się także dwóch studentów Katedry Grafiki Artystycznej: Igor Kociński oraz Adam Lipman.
Gratulujemy!

Więcej…
 
YTAT 2019 – wyniki

mini1W dniu 8 kwietnia 2019 w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi obradowało Jury 3 Międzynarodowego Triennale Tkaniny Młodych (YTAT) w składzie:– Anet Brusgaard (Dania)
– Linda Green, przewodnicząca jury (Wielka Brytania)
– Małgorzata Szczepańska (Polska)
– Jolanta Rudzka Habisiak (Polska)

Więcej…
 
Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny

miniJuż w najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. "Przeszyj to sam – warsztaty tworzenia autorskich notatników" oraz "Zaprojektuj dom Kasi i Władka!" to zajęcia plastyczne, na które zapraszamy dzieci 13 kwietnia (sobota) 2019 r. o godz. 10:00 w gmachu głównym ASP w Łodzi. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Michnowska oraz Beata Stusińska.

Więcej…
 
XIX FNTiS w ASP

mini festiwal w170W dniach 8-15 kwietnia 2019 r. w Łodzi odbędzie się kilkaset wydarzeń naukowych, kulturalnych i artystycznych przygotowanych m.in. przez łódzkie uczelnie wyższe oraz inne instytucje naukowe i kulturalne. Podczas warsztatów, pokazów, eksperymentów, lekcji festiwalowych i wykładów będzie można przekonać się, że nauka i sztuka są fascynujące, często zabawne i – co najważniejsze – dostępne dla wszystkich.

Więcej…
 
Levitating dots – warsztaty rysunku

mini w540W ramach XIX edycji FESTIWALU NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI (Człowiek-Wiedza - Innowacje) Koło Naukowe Eksperymentarium studentów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych i Pracowni Technik Litograficznych ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych eksperymentem w rysunku na warsztaty rysunkowo-malarskie z techniki atramentowo-tuszowej pt: LEWITUJĄCE KROPKI / LEWITATING DOTS/, które poprowadzi dr Marzena Łukaszuk (autor techniki i kierownik Pracowni Rysunku i Technik Ilustracyjnych na rodzimej uczelni)

Zajęcia odbędą się we wtorek 9 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w sali 204, 207 (pawilon B, II p, budynek główny ASP).

UWAGA: Materiały plastyczne zapewnia organizator, wszystkich jednak chcących wziąć udział w wydarzeniu prosimy o przyniesienie ze sobą miękkich pędzli.

Opiekunami koła naukowego Eksperymentarium są dr hab. Alicja Habisiak-Matczak i dr Tomasz Matczak.

Więcej…
 
Zawiadomienie o publicznej obronie

ASP logo miniDziekan Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zawiadamia, że w dniu 16 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 na posiedzeniu Rady Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi w Galerii Imaginarium ul. Traugutta 18 w Łodzi, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Borysa Makarego w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne.

Więcej…
 
Wybory uzupełniające na Wydziale TIU

mini wybory2016 2016 kwietnia 2019 roku na odbędą się wybory uzupełniające do Rady Wydziału Tkaniny i Ubioru.

Więcej…
 
Wybory uzupełniające na Wydziale MiR

mini wybory2016 20Uwaga studenci Wydziału Malarstwa i Rysunku! W dniu 10.04.2019 r. odbędą się wybory uzupełniające przedstawiciela studentów do Rady Wydziału.

Więcej…
 
Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny

miniJuż w najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. "Groteska - nie taki diabeł straszny jak śmieszny - czyli jak wyluzować i dać upust emocjom" oraz "Z nauką przez sztukę – czyli nic strasznego! - działania artystyczne z elementami nauki" to zajęcia plastyczne, na które zapraszamy dzieci 6 kwietnia (sobota) 2019 r. o godz. 10:00 w gmachu głównym ASP w Łodzi. Zajęcia poprowadzą Bogna Juchnowicz oraz Aleksandra Wygnańska.

Więcej…
 
Art._Inkubator – spotkanie ze studentami

miniMasz pomysł na biznes lub prowadzisz firmę, która działa nie dłużej niż rok? To dobrze się składa - ruszył konkurs na Rezydentów Art_Inkubatora, w ramach którego możesz otrzymać wsparcie w prowadzeniu działalności. Biuro Karier Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Art._Inkubator zapraszają na spotkanie, na którym dowiesz się o wsparciu Art_Inkubatora dla startujących przedsiębiorców.

Więcej…
 
Createx | nabór do programu stypendialnego

miniW ramach europejskiego projektu „Tekstylne Dziedzictwo Inspiracją dla Twórców – Createx” (www.createxproject.eu) Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi przyzna trzy stypendia (każde o wartości ok. 1500 euro) młodym projektantom (poniżej 30 roku życia), zainteresowanym projektowaniem współczesnych produktów osadzonych w europejskim kontekście, inspirowanych materiałami archiwalnymi.

Więcej…
 
Artysta – Zawodowiec

mini 170W imieniu organizatora, Fundacji Sztuki Polskiej ING, zapraszamy wszystkie studentki i studentów Akademii Sztuk Pieknych w lodzi do udziału w projekcie edukacyjnym Artysta – Zawodowiec. A – Z. To dwa dni zajęć, podczas których poznacie narzędzia i praktyki pomocne w funkcjonowaniu w zawodzie artysty. Wykłady, warsztaty i konsultacje portfolio poprowadzą osoby na co dzień pracujące w polu sztuki: kuratorki i kuratorzy, artystki i aktywiści, producenci wystaw i specjalistki od rynku sztuki.

Więcej…
 
Konferencja SZTUKA MIASTA

miniSerdecznie zapraszamy na konferencję SZTUKA MIASTA, która odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku o godz. 12:00 w Galerii ASP Piotrkowska 68 w Łodzi.

Więcej…
 
Imagine | konkurs na rzeźbę

konkurs rzezba miniSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na rzeźbę outdoorową do przestrzeni Kompleksu Biurowego Imagine, organizowanym przez Wydział Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych we współpracy z fundatorem nagród i odbiorcą przyszłego dzieła – Avestus Real Estate.

Więcej…
 
ERASMUS+ 2019/20 - DODATKOWY NABÓR

miniBiuro Współpracy z Zagranicą ogłasza kolejny nabór na studia w ramach Programu Erasmus+ na wyjazdy w semestrze zimowym (uczelnie, w których termin przesłania dokumentów aplikacyjnych na semestr zimowy nie jest wcześniejszy niż 15 maja) i letnim roku akademickiego 2019/2020 (lista dodatkowa).

Więcej…
 
Sukces Izabeli Stronias

mini stroniasMiło nam poinformować, że dr Izabela Stronias, prowadząca Pracownię Kostiumu Scenicznego w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, została laureatką nagrody Orła 2019 za kostiumy do filmu “Kamerdyner”.
Nagroda trafiła również do Małgorzaty Braszki, Ewy Krauze i Małgorzaty Gwiazdeckiej, które wraz z pedagog naszej uczelni tworzyły zespół odpowiedzialny za projekty kostiumów.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
Wyniki Strzemiński – Sztuki Piękne 2019

mini26 marca 2019 r., Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak zainaugurowała wystawę laureatów 36. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego Sztuki Piękne. Jednocześnie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród jego laureatom. Konkurs im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne jest pokazem prac studenckich, powstałych na wszystkich wydziałach Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Więcej…
 
Obrona doktorska mgr Damiana Idzikowskiego

ASP logo miniDziekan i Rada Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi uprzejmie informuje, że w dniu 25.04.2019 r. w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi ul . Wojska Polskiego 121 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej z dyscypliny art. sztuki piękne mgr. Damiana Idzikowskiego

Więcej…
 
Mam pomysł na Startup!

miniZ przyjemnością informujemy, że rozpoczęła się XI edycja Konkursu " Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Startup". W związku z tym serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 25 marca 2019 r. w godzinach 10:00 – 12:30 w Kinie 3D (Centrum Nauki i Sztuki ASP w Łodzi )

Więcej…
 
Plener polskich artystów w Kostaryce

miniOd 4 do 19 lutego 2019 r. trwał plener zorganizowany przez Andrzeja Cieślika z „Miejskiego Ośrodka Kultury” w Konstantynowie Łódzkim przy współpracy z Jeannina Blanco ze Stowarzyszenia „Plein Air Costa Rica” oraz Julianem Ramirez Garcia z „Unamos Culturas.org”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 52