Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Ogłoszenia Wydarzenia
Wydarzenia
The poem in progress

mini1Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki performance na kolejną odsłonę prowadzonego już od 6. lat projektu pt. „the poem in progress”.

Więcej…
 
Warsztaty Muzeum Sztuki 2019

miniZapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów organizowanych wspólnie z Muzeum Sztuki w Łodzi. Tym razem będzie ono obejmowało dwudniowy blok zajęć:

Więcej…
 
Katedra Teorii i Historii Sztuki we Florencji

miniNa początku marca odbywała się we Florencji konferencja "Heritage as Builder of Peace", połączona z 21 Generalnym Zgromadzeniem Międzynarodowych Ekspertów. Konferencja organizowana była przez Fondazione Romualdo Del Bianco i dotyczyła szeroko pojętych zagadnień światowego dziedzictwa kulturowego.

Więcej…
 
Zbigniew Jerzy Antkowiak | doktorat honoris causa

banner ASP miniatura

Rektor i Senat Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Jerzemu Antkowiakowi,
która odbędzie się 15 marca 2019 r. (piątek) o godz. 12.00
w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych
im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121).

Więcej…
 
Konstruktywizm: re-konstrukcje

miniZapraszamy do udziału w konferencji naukowej zatytułowanej „Konstruktywizm: re-konstrukcje. Wokół konstruktywizmów XX i XXI wieku.”, która odbędzie się 26 marca 2019 r. w auli Centrum Promocji Mody (ul. Wojska Polskiego 121, Łódź) w godzinach 11:00 – 17:00

Więcej…
 
Katedra Teorii i Historii Sztuki w Paryżu

mini1W ubiegłym tygodniu odbyła się w Paryżu konferencja "Versailles et la Pologne" ("Wersal a Polska"). Była ona organizowana przez Stację Badawczą PAN w Paryżu, Centrum Studiów Pałacu w Wersalu, przy współudziale Biblioteki Polskiej w Paryżu i Centrum Cywilizacji Polskiej na Uniwersytecie Sorbona w Paryżu.

Więcej…
 
Experimental Lithography and Intaglio – warsztaty

mini1Koło Naukowe Eksperymentarium serdecznie zaprasza na warsztaty graficzne pod tytułem "Experimental Lithography and Intaglio", które będzie prowadzić prof. Graciela Machado z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Porto w Portugalii.

Artystka jest gościem naszej uczelni w ramach wymiany w programie Erasmus Plus.

Więcej…
 
Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny

miniJuż w najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. Będzie to wyjątkowa okazja do zapoznania się z projektowaniem przedmiotów użytkowych oraz do nauki podstawowych technik graficznych.

Więcej…
 
Zmarł prof. Ireneusz Pierzgalski

prof pierzgalski w170

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy

Profesora Ireneusza Pierzgalskiego

wybitnego Artystę i Pedagoga.

 

Na zawsze pozostanie w pamięci wielu pokoleń studentów i pedagogów

Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

 

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Profesora składa
J.M. Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak
wraz z całą społecznością akademicką.

Nabożeństwo żałobne za śp. prof. Ireneusza Pierzgalskiego odbędzie się 15 marca 2019 r. (piątek) w Parafii Św. Elżbiety Węgierskiej i Bł. Anastazego Pankiewicza w Łodzi (ul. Pankiewicza 15) o godzinie 13.15. Odprowadzenie na Cmentarzu Rzymskokatolickim "Doły" – ul. Smutna 6 o godzinie 14.40.

Więcej…
 
Sukces Barbary Rochowczyk

miniBarbara Rochowczyk, studentka II specjalizacji (II rok MGR) w Pracowni Projektowania Tkaniny Drukowanej I – prowadzonej przez dr hab. Małgorzatę Lachman odniosła spektakularny sukces w Międzynarodowym Konkursie dla projektantów IDA – International Design Awards (siedziba Los Angeles / USA), który wyłania i promuje wizjonerskie talenty w architekturze, produktach, wnętrzach, modzie i projektach graficznych. Zajęła III Miejsce i zdobyła brązowy medal w kategorii „Textile and Materiale” za kolekcję tkanin drukowanych „Absurd”. Serdecznie gratulujemy!!

Więcej…
 
DNI OTWARTE 2019

miniAkademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi serdecznie zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się 7 i 8 marca 2019 roku (czwartek i piątek) w godz. 10.00-16.00.

Więcej…
 
Rusza Hommage à Łódź

miniHRusza Konkurs Hommage à Łódź, którego celem jest zorganizowanie wystawy prezentującej prace studentów łódzkiej ASP będące komentarzem do współczesności oraz historii miasta Łodzi – zróżnicowanej tkanki architektonicznej, potrzeb i codzienności mieszkańców, lokalnych zwyczajów oraz tradycji przemysłowej. Konkurs ma na celu wyłonienie oryginalnych i trafnych spostrzeżeń odnoszących się do tożsamości naszego miasta.

Więcej…
 
Kiermasz książek o sztuce

miniaturkaSerdecznie zapraszamy na kiermasz obcojęzycznych książek o sztuce, organizowany przez firmę P&W s. c. Halina Pełka i Mariusz Wysocki, który będzie trwał od 15 do 17 marca 2019 r. na 4 piętrze w budynku głównym ASP w Łodzi (ul. Wojska polskiego 121) Firma oferuje nowości w cenach katalogowych oraz duże rabaty na zakup książek.

Więcej…
 
Obrona doktorska mgr Mirosława Koprowskiego

ASP logo miniDziekan i Rada Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi uprzejmie informuje, że w dniu 20.03.2019 r. w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi ul. Wojska Polskiego 121 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej z dyscypliny art. sztuki piękne mgr. Mirosława Koprowskiego

Więcej…
 
Obrona doktorska mgr Piotra Skowrona

ASP logo miniDziekan i Rada Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi uprzejmie informuje, że w dniu 20.03.2019 r. w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi ul. Wojska Polskiego 121 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej z dyscypliny art. sztuki piękne mgr. Piotra Skowrona

Więcej…
 
Najlepsze Dyplomy Sztuki Mediów

mini3Komisja konkursu na najlepsze dyplomy sztuki mediów w składzie Piotr Krajewski (CS WRO), Magdalena Kreis (CS WRO), Agnieszka Pindera (Muzeum Sztuki), Marcin Polak (MIEJMIEJSCE / Galeria Czynna), dr Tomasz Załuski (ASP Łódź) zakwalifikowała do V edycji konkursu pracę pt. Podstawa Grzegorza Demczuka.

Więcej…
 
Warsztaty Muzeum Sztuki 2019

mini1Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach warsztatów organizowanych z Muzeum Sztuki w Łodzi, które odbędzie się 6 marca 2019 (środa) o godz. 11.00 w MS1 – Muzeum Sztuki w Łodzi (ul. Więckowskiego 36). Będzie ono dotyczyć podstaw tworzenia wystaw – od konceptu przez listę obiektów po archiwum. Poprowadzi je Daniel Muzyczuk, kierownik Działu Sztuki Nowoczesnej. Prowadzący opowie również o idei prototypów jako podstawie pracy z kolekcją i historią Muzeum Sztuki w przestrzeni wystawy “Prototypy 01: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja”.

Więcej…
 
Głosowanie na plakat rekrutacyjny ASP

miniaturaDobrze zaprojektowana identyfikacja graficzna to podstawa promocji. A kto zna się na tym lepiej niż studenci grafiki Akademii Sztuk Pięknych Łodzi. Czternastu podopiecznych Pracowni Projektowania Plakatu stworzyło prace na potrzeby przyszłorocznej rekrutacji uczelni.

Więcej…
 
Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny

miniJuż w najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. Będzie to wyjątkowa okazja do zapoznania się z pojęciem sztuki efemerycznej oraz performance art lub wykonania samodzielnie świecących obiektów przestrzennych.

Więcej…
 
Finał konkursu "Prześwity bramowe"

mini2Serdecznie zapraszamy na finał konkursu na projekt posadzek w przejazdach bramowych kamienic przy ulicy Piotrkowskiej. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się 28 lutego 2019 roku (czwartek) o godz. 15.00 w Galerii Hol Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 52