Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML

Ads on: Special HTML
Strona główna Sukcesy Absolwenci
Absolwenci
zdjęcie-3

Rilla Pawlaczyk

Rilla Pawlaczyk ukończyła studia na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Przez rok studiowała w Anglii. Otrzymała propozycję pracy w LPP (do której należą m.in. marki Reserved, Cropp i Mohito) jednak zdecydowała się prowadzić własną markę - Rilke Philosophy - której założeniem jest tworzenie wyjątkowej bielizny jako alternatywy dla masowej produkcji.

Więcej…
 
zdjęcie-1

Izabela Maciejewska

Niezwykle miło jest nam poinformować, że Izabela Maciejewska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi została zakwalifikowana do VI edycji festiwalu sztuki zaangażowanej Passion For Freedom w Londynie. Na odbywającym się w dniach 5 -15 listopada 2014 r. festiwalu prezentowane są prace niepokornych artystów, tych którzy występują w obronie wolności i praw człowieka, piętnują otaczające nas zakłamanie, dwulicowość, cenzurę.

Więcej…
 
min2

Konrad Stępiński

18 lipca 2014 r. w Katowicach jury złożone z przedstawicieli polskich uczelni artystycznych obradowało, by wyłonić zdobywcę Nagrody Rektorów w konkursie Najlepsze dyplomy projektowe ASP 2014. Z przyjemnością informujemy, że tegorocznym laureatem został absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Konrad Stępiński, któremu udało się pokonać 31 rywali.

Zaprezentował on projekt oraz prototyp podpórki rehabilitacyjnej (UP), wspomagającej pionizację, przeznaczonej dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 

paszkiewicz-magdalena

Magdalena Paszkiewicz

Magdalena Paszkiewicz, zeszłoroczna absolwentka kierunku biżuteria na ASP w Łodzi, zdobyła II nagrodę na 12. Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej „Prezentacje”, towarzyszącemu warszawskim targom „Złoto Srebro Czas”. Artystka wyróżniona została za zestaw 6 pierścionków.

Więcej…
 
Dorota WIetrzyk
naszyjnik-mini2

Dorota Wietrzyk

W Neapolu roztrzygnięty został „Gioiello Campano” – międzynarodowy konkurs na projekt biżuterii związanej z włoskim regionem Kampania. Laureatką II nagrody została niedawna absolwentka Katedry Biżuterii ASP Łódź, Dorota Wietrzyk. Naszyjnik artystki zdobył uznanie jurorów za połączenie historii i współczesności z odniesieniem do dzisiejszej Europy.

Więcej…
 
Jacek Kłosiński
miniatura2

Jacek Kłosiński

Jacek Kłosiński, absolwent Wydziału Tkaniny i Ubioru wygrał konkurs Fresh Look, odbywający się w ramach Sopot Fashion Days 2011.

Więcej…
 
Karolina Gleguła
glagula_karolina

Karolina Gleguła

Karolina Gleguła, zeszłoroczna absolwentka Katedry Ubioru ASP Łódź, zwyciężczyni „Złotej Nitki” 2010 w kategorii Prêt-à-porter, odniosła swój kolejny sukces na Lexus Fashion Awards - konkursie dla nowej generacji polskich projektantów. Karolina Gleguła znalazła się w gronie trzech zwyciężczyń, nagrodzonych kontraktem marzeń na sfinansowanie produkcji i pokazu podczas wielkiej gali Lexus Fashion Night 6. W jury konkursu znalazła się m.in. top modelka Kasia Struss oraz Przemysław Pater, kierownik marketingu marki Lexus w Polsce.
Więcej…
 
karuzel_magdalena1

Magdalena Kieruzel - kolejny sukces

„Koronki z przeszłości" – bransolety autorstwa Magdaleny Kieruzel – zostały wyróżnione przez jury konkursu Klejnot Polskiej Biżuterii 2011.

W internetowym konkursie Klejnot Polskiej Biżuterii, organizowanym przez Wydawnictwo Polska Biżuteria, uhonorowane zostały równorzędnie trzy prace. Były to bransolety „Koronki z przeszłości" Magdaleny Kieruzel, naszyjnik „Marry me" Agnieszki Niewiadomskiej oraz wisiorek „Jantarowy Kłos" Joanny Stencel.
Więcej…
 
rogaczewska_izabela

Izabela Rogaczewska

Absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych ASP Łódź, Izabela Rogaczewska, wygrała Ogólnopolski Konkurs na Najlepszy Dyplom z lat 2009 i 2010 zrealizowany na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Konkurs jest elementem inicjatywy „Projekt – Edukacja Artystyczna", realizowanej przez Wydział Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Centrum Kultury „Zamek" w Poznaniu. Założeniem projektu jest promocja młodych, poszukujących artystów, którzy w swej działalności łączą aspekt artystyczny z refleksją teoretyczną czy pracą pedagogiczną.
Więcej…
 
karuzel_magdalena

Magdalena Kieruzel

Niedawna absolwentka ASP Łódź, Magdalena Kieruzel, wygrała konkurs na najciekawszą pracę wystawy „Designed in Poland", zakończonej w Lipsku (Niemcy) 7 grudnia 2010 r. Sukces ten jest tym bardziej wartościowy, że celem wystawy było zaprezentowanie najciekawszych dokonań w zakresie współczesnego wzornictwa w Polsce.
Więcej…
 
walus_malgorzata

Małgorzata Waluś

18 listopada w Pałacu Herbsta odbyła się uroczystość wręczenia nagród IX edycji Konkursu Marszałka Województwa Łódzkiego na najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe związane z Województwem Łódzkim."
Więcej…
 
01_paradecka

Joanna Paradecka

Doświadczona, wykształcona projektantka i malarka. W swoich projektach wykorzystuje materiały uzyskane z istniejących ubrań oraz całych ich elementów w celu przerobienia na coś nowego, świeżego i niepowtarzalnego. Pomysł na tuning starych ciuchów przywiozła z Londynu... 

„Mówi się, że londyński styl jest śmieciowy. A mnie właśnie się podoba. Moda francuska jest zamknięta w gorsecie konwencji i hermetyczna. Włoska krzykliwa, festyniarska. Kocham Vivienne Westwood, patronkę brytyjskiego szykupunku, czuję się spadkobierczynią tego stylu. Chciałabym ten zakręcony kawałek Londynu przewieźć do Polski"
Więcej…
 
wilczynski_mariusz

Mariusz „Wilk” Wilczyński

Autor filmów animowanych, animowanych miniatur, malarz, rysownik, grafik, performer, scenograf, autor teledysków (m.in. Kayah, Tomasz Stańko, Stanisław Sojka, Republika)... Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Łodzi, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Fijałkowskiego oraz z drzeworytu w pracowni prof. Andrzeja Bartczaka.
 

Więcej…
 
emilia_korycka

Emilia Korycka

 Jest absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2006 r. zwyciężyła w konkursie Gryf Fashion Show w kategorii Pret-a-porter. Projektowaniem zawodowo zajmuje się od 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy zaprezentowała swoją kolekcję dla mężczyzn na Gali Mody Amberif w Gdańsku. 

Więcej…
 
malgorzata_komorowska

Małgorzata Komorowska-Ryzińska

 Absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2009 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem za kolekcję ubiorów i butów zainspirowaną Amsterdamem.

Więcej…
 
portret

Patrycja Smirnow

„Czas studiów na uczelni był jednym z ciekawszych w moim życiu :), pełen nowych wyzwań i znajomości, które przerodziły się w wieloletnie przyjaźnie. Do tej pory utrzymuję bliskie kontakty z osobami które poznałam na ASP." – Patka Smirnow
Więcej…
 
portret

Marcin Paprocki & Maciej Brzozowski

Absolwenci Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2000 roku tworzą duet paprocki&brzozowski. Po kolekcji dyplomowej w 2002 roku, zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją w Warszawie w 2003 roku, dzięki której zostali uznani Projektantami Roku 2004 przez miesięcznik Elle.

Od tej pory projekty z metką paprocki&brzozowski kojarzone są z oryginalnymi pomysłami i zaskakują niebanalną konstrukcją, detalem i tkaninami.

Więcej…
 
bies_katarzyna

Katarzyna Bies

„...Dyplom z ubioru realizowałam w pracowni doc. Jana Finksteina. Nauczył nas studentów, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych to kim jestem zawodowo i co obecnie robię zawdzięczam po trosze jemu..." – Katarzyna Bies.

Katarzyna Bies - Projektantka i styliska. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi i Wydziału Włókienniczego w zakresie Projektowania Ubioru. Podczas studiów otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Wykładała w Prywatnej Szkole Reklamy, Projektowania i Marketingu w Łodzi - rysunek żurnalowy. Dwukrotnie nominowana do tytułu Projektanta Roku w latach 1999 i 2000.

Więcej…
 
drzal_piotr

Piotr Drzał


Absolwent Wydziału Tkaniny i Ubioru na łódzkiej ASP. W grudniu 2009 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem na kierunku projektowanie ubioru.
 

Laureat i finalista wielu konkursów w Polsce jak i zagranicą, m.in. Off Fashion, Złota Nitka, Jeans Design, Moda Folk, Baltic Fashion Award itp. Swoje kolekcje prezentował m.in. podczas Opener Festiwal 2009. Do tej pory zrealizował 6 kolekcji.

W modzie lubi eksperymenty, wyzwania. Dużą uwagę przykuwa do tkanin, z którymi później pracuje. Muszą mieć w sobie "coś" czym urzekną, czym przyciągną do siebie; bez względu czy to jedwab czy polyester.

Więcej…
 
fras_jacek

Jacek Frąś


"Bardzo dobrze wspominam czas studiów w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, szczególnie pracownię nr 71 prof. Kępińskiego i Kołata. Miałem wtedy naprawdę dużo czasu żeby sobie spokojnie malować i nie myśleć o innych rzeczach. A z wiedzy zdobytej podczas studiów korzystam każdego dnia i przy każdej pracy, nawet muzycznej."

Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (dyplom u prof. Mariana Kępińskiego). Studiował także w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (pracownia prof. Stanisława Rodzińskiego).

Praktykował w Nowym Jorku, Tokio, Dubrowniku

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3